22 Ekim, Kıbrıs Oda Orkestrası(CCO) Konseri Yaklaşırken

22 Ekim, Kıbrıs Oda Orkestrası(CCO) Konseri Yaklaşırken

 

Kıbrıs’ın iki toplumlu ilk klasik müzik orkestrası olma özelliğini taşıyan, iki kurucu üyesinden biri olduğum Cyprus Chamber Orchestra, yani Kıbrıs Oda Orkestrası en son yaz aylarında Lefke ve Mağusa’da gerçekleştirdiği konserlerin ardından Lefkoşa’nın güneyinde sezon açılışını yapıyor.

Adamızın birleşeceğine dair umutların pek de yeşermiş olmadığı bir dönemde iki toplumun sanatçıları olarak işbirliğinden ödün vermeyeceğimizin ve sanatın birleştirici ve köprüler kuran gücüne güvenmekten vazgeçmeyeceğimizin en büyük meyvesi olan çalışmalarımız bize heyecan veriyor.

Bazen olumsuzlukların kaybolmayacağını düşünmek, birşeylerin iyiye doğru değişmeyeceğine inanmak için o kadar çok sebebimiz oluyor ki… Her gecenin bir sabahı olduğunu, bulutlar göğü kaplasa da ardından güneşin yakıcı gücüyle bizi sarıp sarmalayacağını, yeniden ısınıp yeniden soğuyacağımızı ve yeniden sıcak duygularla yenileneceğimizi unutuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle güzelliğe, estetiğe, yenilenmeye ve barışa olan inancımı kaybetmemek için zorluyorum kendimi. Çabalıyorum. Müzikle bir katkı koymaya çalışıyorum geleceğe. Gelin bu ses ve duygularda 22 Ekim 2018 Pazartesi akşamı saat 20:30’da Pallas Tiyatrosu’nda buluşalım.